Чому з’явився пасивний будинок?

Passive-House-Image-1

passivhaus

З розвитком технологій і науки, з посиленням екологічних та будівельних стандартів з’являлися все нові вимоги до енергозбереження. Особливо в цьому питанні відзначилися країни, в яких «зелені» технології і альтернативна енергетика розвивалися з особливою інтенсивністю.

Уже в 80-х роках в Данії і Швеції, відомих лідерах в питаннях збереження енергії, з’явилися нові вимоги до будівництва будинків. На той момент їм вдалося максимально наблизитися до сучасних уявлень про будівлі з низьким енергоспоживанням.

Відповідно, розроблялися все нові технології для оптимізації об’єктів. Для зниження витрат ресурсів створювалися унікальні теплоізоляційні матеріали, з’являлися нові принципи герметизації будівлі, удосконалювалися віконні та дверні профілі, склопакети, способи їх установки. Проектувалися і нові системи вентиляції. Ізоляційні матеріали розроблялися так, щоб максимально позбавитися від містків холоду при будівництві.

Від низького енергоспоживання до пасивного будинку

Уже до 1988-го року доктор Вольфганг Файст і професор Бо Адамсон представили свою концепцію пасивного будинку, перший прототип сучасної технології. Надихнувшись ідеєю, вони почали інтенсивно розвивати концепцію, протягом декількох років досягнувши вражаючих успіхів.

Пасивними називалися будівлі, які вимагали мінімальних витрат на опалення в будь-якому, включаючи середньоєвропейський, кліматі. Особливий внутрішній устрій та інженерні мережі дозволили відмовитися від активного опалення, за рахунок чого такі будинки і отримали назву пасивних.

Фішка пасивних будинків у використанні внутрішніх ресурсів, сонячного світла, нагрівання припливного повітря. Проста на вигляд концепція складалася з сотень тисяч дрібниць, для чого довелося докорінно змінювати розхожі будівельні конструкції і принципи комунікацій.

Не зупинятися на досягнутому

Passive-House-Image-1

Вже незабаром ідеєю зацікавилися і інші країни по всьому світу. Розвитком енергоефективних технологій активно займаються по всій Європі, в Канаді, в США.

Оптимізації витрат на опалення виявилося недостатньо. Новим етапом став пошук відповіді на питання, як знизити побутове споживання ресурсів. Крім того, виник і цілий ряд простих, але надзвичайно слушних запитань, на кшталт того, як скоротити втрати тепла через вікна, але збільшити кількість природного денного світла.

Нарешті, в гру вступила й альтернативна енергетика. З’являлося все більше способів видобутку енергії з різноманітних екологічних і нескінченних джерел. Широко використовувалася енергія сонця, вітру, води, геотермальна енергія, тощо.

Природно, її застосування в будівництві стало лише питанням часу. Поки розробники працювали над створенням максимально компактного і ефективного обладнання, забудовники-інноватори шукали спосіб використовувати все це на практиці.

Чим більше варіантів з’являлося, тим доступніше і дешевше вони ставали. Створення повноцінного і функціонального енергонезалежного житлового будинку перестало бути недосяжним ідеалом. Щоб перевірити напрацювання на практиці, і був створений перший пасивний будинок в Дармштадті. За своєю суттю його створення – величезний експеримент для практичної перевірки восьми наукових проектів і величезної кількості дрібних напрацювань, накопичених за час розрахунків і планування.

Безкоштовна консультація

Отримати безкоштовну консультацію з проектування будинків та дізнатись більше інформації про технології Ви зможете:

+38 (050) 3 715 715

e.dim.lviv@gmail.com

Надішліть запит


Vector Smart Object