Що таке рекуперація повітря?

shho-take-rekuperatsiya-povitrya-2

Що таке рекуперація повітря?

Рекуперація повітря передбачає процес передачі тепла від відпрацьованого повітря, що виводиться з приміщення, повітрю, що надходить. Для цього використовуються різні системи, застосування яких – обов’язковий елемент енергозберігаючих будинків.

Механічні рекупераційні вентиляційні системи забезпечують стабільний потік свіжого повітря при відсутності тепловтрат внаслідок провітрювання і використання природної вентиляції. Такі системи сприяють формуванню в приміщенні здорового мікроклімату і дозволяють економити на опаленні.

Системи рекуперації повітря мають ряд істотних переваг:

  • Ефективна вентиляція. Процес рекуперації – найефективніший обмін повітрям. У приміщення надходить чисте повітря, а використання додаткових фільтрів дозволяє очистити його від запахів, вологи, пилу.
  • Економія на додаткову вентиляцію. Правильно підібрана система не вимагає додаткової вентиляції, а заодно дозволяє встановлювати віконні системи з рам, які не відкриваються.
  • Постійний приплив свіжого повітря. Система рекуперації повністю замінює провітрювання, забезпечує фільтрацію, дозволяє встановити іонізатор чи інші корисні опції.
  • Зниження витрат на обігрів. У приміщення надходить вже прогріте повітря, так що немає необхідності його нагрівати вже всередині. Таким чином витрати на опалення можна знизити майже в два рази, в залежності від якості теплоізоляції.
  • Здорова атмосфера в приміщенні. Чисте і свіже повітря, відсутність переохолодження, комфортна температура і вологість – все це добре позначається на здоров’ї та самопочутті мешканців.

Основний недолік таких систем – вартість, але при будівництві пасивних і мультікомфортних будинків E-dim вона сповна окупається отриманої ефективністю.

Вибір обладнання для рекуперації повітря

Що таке рекуперація повітря?

Існує кілька основних різновидів рекуператорів. В основному, виділяють чотири з них:

  • Пластинчасті. Найпростіші, доступні, поширені і ефективні. Відсутність складних компонентів забезпечує надійність. Такі системи практично не ламаються і не потребують складного обслуговування. Працюють автономно. Мінуси – обмерзання в холодну пору року, відсутність можливості обміну вологою.
  • Роторні. Працюють на електроенергії. Внутрішня автоматика підбирає оптимальний робочий режим, з огляду на співвідношення температур в приміщенні і зовні. Більш ефективний, але і дорожчий варіант. Не пересушує повітря, повертаючи назад частину вологи. Принцип роботи базується на обертанні теплообмінника. ККД досягає 85%.
  • Рециркуляційні водяні. Ефективність аналогічна пластинчастим, близько 50%. В основі – рідкий теплоносій (вода або антифриз). Конструктивно нагадує систему опалення з котлом і батареями. Основний плюс – можливість установки елементів системи в різних місцях.
  • Дахові. Промислова установка, яка використовується підприємствами, цехами, магазинами і складами. Відрізняються мінімальною вартістю монтажу і обслуговування, економлять підстельовий простір, дозволяють скоротити кількість обладнання в приміщенні.

Конкретна модель підбирається з урахуванням розмірів, характеристик, планування та інших особливостей конкретного об’єкта.

Безкоштовна консультація

Отримати безкоштовну консультацію з проектування будинків та дізнатись більше інформації про технології Ви зможете:

+38 (050) 3 715 715

e.dim.lviv@gmail.com

Надішліть запит


Vector Smart Object