Такі популярні панорамні вікна. В чому їх переваги та недоліки?

yake-vikno-vberezhe-vashe-teplo-ta-spokij

yake-vikno-vberezhe-vashe-teplo-ta-spokij

Панорамне заскління досі вважається стильним і престижним варіантом. Великі і красиві вікна від підлоги до стелі можуть займати всю стіну або її більшу частину. Спочатку метод користувався попитом у французькому Провансі, чому сприяв місцевий клімат.

Переваги такого варіанту очевидні:

  • Вид з вікна. Жодна інша конструкція не забезпечує настільки повний огляд на навколишню природу або активне життя мегаполісу.
  • Денне освітлення. Максимальне використання природного освітлення дозволяє заощадити на штучному. Разом з тим, денне світло добре виглядає в інтер’єрі, а також воно корисне для здоров’я, самопочуття і настрою.
  • Близькість до природи. Панорамні види дають своєрідний ефект занурення.

Панорамні вікна – це краса і елегантність. Класифікують їх за типом конструкції:

  • Стандартні панорамні вікна, ширина яких перевищує висоту.
  • Вікна, які повністю заміщають стіну або її частину.
  • Французькі вікна з тонкими рейковими перегородками.
  • Кутові панорамні конструкції.
  • Садове засклення.

Міцність конструкції визначається властивостями її профілю. Основні матеріали:

  • Дерево. Класика і надійність. Але дійсно міцні і красиві сорти деревини коштують недешево, а крім того – потрібне використання спеціальної укріпленої фурнітури.
  • Сталь. Міцна і довговічна. Не боїться корозії та підходить для створення складних, перевантажених конструкцій. Основний мінус – висока вартість.
  • Алюміній. Легкий, доступний, практичний і довговічний. Він простий і гнучкий, легко приймає будь-які форми, але не переносить контакту з іншими металами, має невисоку несучу здатність та низьку теплоізоляцію.
  • Пластик. Вкрай популярний при виготовленні класичних склопакетів, але не особливо поширений в панорамних конструкціях, так як вимагає додаткового зміцнення.
  • Склокомпозит. Легкий і сучасний, міцний, надійний матеріал з відмінними ізоляційними характеристиками. Не підходить для виготовлення складних і вигнутих конструкцій.

Що необхідно знати перед установкою?

Основна проблема при установці панорамних вікон – їх доречність. Зазвичай така конструкція добре виглядає тільки там, де замислювалася спочатку: в новобудовах, в приватних будинках, в великих і просторих видових квартирах.

Навіть з найсучаснішим склом тепловтрати при використанні панорамних вікон більші, ніж у звичайних склопакетів. Саме тому для здорового мікроклімату знадобиться спеціальне покриття і захисні плівки, максимальна герметизація та потужне опалення, здатне компенсувати витрати тепла.

Ще одна причина для занепокоєння – безпека. Особливо це стосується сімей з маленькими дітьми. Для цього можна використовувати додаткові огорожі, фіксатори, склопакети підвищеної міцності. Важливо, щоб вони були стійкі до механічних пошкоджень, їх не можна було випадково розбити, видавити або відкрити.

Крім того, панорамні вікна вимагають ретельного догляду. За рахунок великої площі їх довше і складніше чистити, вони швидше брудняться як зсередини, так і зовні через опади, бризки, краплі та пил.

Якщо ж заздалегідь бути готовим до всіх труднощів і мати чіткий план їх подолання, панорамні вікна стануть справжньою знахідкою для будинку, який кожен день буде дарувати радість і приємні враження.

Безкоштовна консультація

Отримати безкоштовну консультацію з проектування будинків та дізнатись більше інформації про технології Ви зможете:

+38 (050) 3 715 715

e.dim.lviv@gmail.com

Надішліть запит


Vector Smart Object