Останнім часом пасивне будівництво стає все популярнішим та актуальнішим. Пасивні будинки описуються як теплі, здорові, комфортні і екологічні. За своєю суттю вони представляють ретельно сплановане і пророблене до дрібниць комплексне рішення, засноване на ультрасучасних технологіях і матеріалах.
Природно, їх існування стрімко обросло міфами. Ось лише деякі з них:
Частково це так. Будівництво такого будинку дійсно обійдеться дорожче. Але на практиці все капітальні витрати повністю окупаються протягом 5-7 років за рахунок мінімальних витрат на утримання. Це багаторазово доведено на практиці, наприклад, в Німеччині, в країні, яка стала визнаним лідером по використанню енергоефективних будівельних технологій.
Масово використовувати пасивні технології ще рано і небезпечно, адже вони тільки доопрацьовуються, – ще одна далека від реальності теорія. Основна специфічна технологія – це вентиляція з рекуперацією тепла. В іншому, пасивне будівництво передбачає не більше, а іноді – менше, складнощів, ніж звичайне. У Канаді і Скандинавських країнах пасивні технології використовуються вже понад 50 років.
Прийнято вважати, що енергоефективні будинки завжди однакові. Оптимальною вважається кубічна форма, і саме вона використовується найчастіше. Але по всьому світі існує і маса інших архітектурних рішень, а класичний куб можна обіграти цікавим і незвичним чином.
Така помилка пов’язана з тим фактом, що в пасивних будинках не рекомендується розташовувати великі вікна на північній стороні для кращого збереження тепла і освітленості. Але навіть на північній стороні можна і навіть потрібно розміщувати невеликі вікна, а південна – зовсім не обмежена в склінні.
Пасивне житлове будівництво передбачає установку вікон, що відкриваються. Суть технології в тому, що для забезпечення вентиляції, припливу свіжого повітря і для підтримки здорового мікроклімату відкривати їх необов’язково, а не заборонено.
Помилкова думка. Сучасні технології та матеріали цілком дозволяють підтягнути навіть готовий дерев’яний або цегляний будинок до актуальних стандартів енергоефективності.
Контрольована вентиляція працює і постачає приміщення такою кількістю свіжого повітря, яка необхідно згідно санітарно-гігієнічним нормам. При правильному розташуванні витяжних і припливних отворів під стелею знизу ніякі коливання повітря не відчуваються.
Ймовірно, помилка пов’язана з тим, що пасивний будинок, фактично, являє собою замкнуту систему. На практиці ж вентиляція, ізоляція, правильні матеріали і обладнання (наприклад, системи очищення і озонування повітря) навпаки формують здоровий мікроклімат, ідеальний навіть для алергіків. Використання альтернативних джерел енергії істотно підвищує екологічність всього об’єкта, як для природи, так і для мешканців.
Отримати безкоштовну консультацію з проектування будинків та дізнатись більше інформації про технології Ви зможете: