Газоблоки проти цегли. В чому їх перевага?

gazobloky-proty-tsegly-v-chomu-yih-perevaga

gazobloky-proty-tsegly-v-chomu-yih-perevaga

Сьогодні, одні з найпоширеніших будівельних матеріалів – сучасні газоблоки і класична цегла.

Газоблоки – легкий, практичний пористий матеріал. Завдяки структурі він поєднує переваги цегли і деревини з міцністю бетону. Такий матеріал підходить для приватних будинків, промислових і господарських забудов, для будь-яких інших об’єктів.

  • Маса газобетону в десятки разів менша за масу шамоту. Для таких стін досить полегшеного стрічкового або стовпчастого фундаменту, коли для цегляного будинку потрібна більш міцна, поглиблена або навіть суцільна конструкція.
  • Морозостійкість цегли вища, так що при виборі матеріалу потрібно враховувати кліматичні особливості регіону.
  • Теплопровідність краща у газоблоків. При ідентичних показниках, товщина газоблокової стіни буде набагато меншою. Це прискорює будівництво і скорочує витрати матеріалу. Детальніше про енергозберігаючі технології можна подивитись тут.
  • Міцність газоблоків поступається цеглі, але це актуально тільки для високих будівель, від 14 метрів. Для звичайних житлових котеджів цілком достатньо легкого газобетону.

Газоблоки набагато легше піддаються механічній обробці, завдяки чому працювати з ними простіше і швидше, а також можна втілювати складні архітектурні рішення.

Особливості газоблоків

Популярність газоблоків обумовлена їх численними перевагами:

  • Екологічність. У складі – тільки натуральні компоненти, без небезпечних токсичних речовин. За своєю безпекою газоблоки поступаються тільки деревині, при цьому істотно виграючи у неї за рахунок зносостійкості, стійкості до гниття та старіння.
  • Повітропроникність. Завдяки пористій структурі в будинку завжди свіже повітря і легко дихається.
  • Довговічність. Термін служби матеріалу – понад сто років. Вже існують наочні тому підтвердження: будинки, побудовані 75 і більше років тому. Причому за цей час вони абсолютно не демонструють ознак руйнування.
  • Низька теплопровідність. Оптимальна теплоізоляція дозволяє заощадити на утеплювачі, оздобленні та опаленні. Влітку будинок не перегрівається, а взимку – не промерзає, скорочуючи витрати енергії аж до 20%.

Сучасні газоблоки не горять, не сприяють розвитку грибка, цвілі і мікроорганізмів, можуть використовуватися в різних кліматичних регіонах і не завдає іншого клопоту.

Використання газоблоків

Для виготовлення газоблоків використовується спеціальний пористий бетон, який підходить для внутрішніх і зовнішніх робіт, для створення несучих конструкцій або перегородок.

При виробництві газоблоків використовується цемент, пісок, вапно, вода та домішки, на зразок алюмінієвої пудри. Сам процес складається з декількох етапів: подрібнення сировини, приготування суміші, формування та нарізка блоків, обробка в автоклавах.

Автоклавна обробка забезпечує високу міцність за рахунок кристалізації. На відміну від неавтоклавних блоків, автоклавні газоблоки практично не схильні до усадки та механічних пошкоджень.

Через свою структуру газоблоки легко обробляються найпростішими інструментами. Вони обрізаються, пиляються, свердляться без проблем і складного обладнання. На відміну від цегли, в них можна легко забивати скоби і цвяхи.

Також, вони не вимагають додаткової хімічної обробки для поліпшення міцності та ізоляційних характеристик. Внаслідок своєї простоти і екологічності газоблоки популярні навіть в вимогливих Скандинавських країнах.

Безкоштовна консультація

Отримати безкоштовну консультацію з проектування будинків та дізнатись більше інформації про технології Ви зможете:

+38 (050) 3 715 715

e.dim.lviv@gmail.com

Надішліть запит


Vector Smart Object