Залишаючись безумовно вигідною і ефективною, технологія пасивного будівництва почала стрімко набирати обертів у всьому світі. Природно, з’явилися і перші проекти по масштабування концепції.
За пасивною технологією будуються нежитлові об’єкти і повноцінні висотки. З використанням її прийомів модернізуються цілі квартали. Розвиток не стоїть на місці і рухається вперед впевненими кроками.
Більшість сучасних пасивних будинків – звичайні житлові будинки для однієї сім’ї. Але розробники з Нью-Йорка зробили крок далі. Їх проект – 26-поверхова пасивна висотка, найбільший і найвищий пасивний об’єкт в світі.
Спочатку проект – грандіозний експеримент. Створення 10-, 20-, 30-поверхової будівлі вимагає принципового іншого підходу.
Суть концепції залишилася незмінною: щоб в рази скоротити споживання енергії на нагрівання та охолодження будинку, насамперед необхідно його ретельно ізолювати. Крім того, необхідно врегулювати тиск, щоб забезпечити якісну і безперебійну вентиляцію. Особливо це актуально на висоті і на таких колосальних площах.
Перевірити якість ізоляції та припливу повітря легко в звичайному будинку. Досить закрити вікна і двері, та відстежити результат у часі. Таким же чином знаходяться всі витоки та виправляються інші недоліки. Але коли мова йде про 26 поверхів, простий тест перетворюється на справжнє випробування. Успішне вирішення цієї проблеми, вважають розробники проекту, істотно спростить будівництво енергоефективних багатоповерхівок в майбутньому.
Попередній проект такого розмаху – 20-поверховий офісний будинок у Відні, максимально покритий склом. Порівняно з ним вдалося значно скоротити вартість будівництва. Над цим спільно працювали дизайнери, будівельники та інженери. У Нью-Йоркській висотці – вдосконалена система вентиляції, особлива конструкція стін і вікон, інші рішення, які поступово можуть вплинути на процес будівництва типових багатоквартирних будинків.
Ще один цікавий і глобальний проект – оптимізація цілих районів з точки зору енергоспоживання.
Близько 80% європейського населення проживає в міських районах, в яких питання скорочення використання обмежених ресурсів – одне з найактуальніших. Питання екології та економії – ключові для підвищення якості життя городян.
Поступово цілі райони і міста стають на шлях енергоефективності. Для цього розробляються комплексні стратегії, які орієнтовані на стабільний і стійкий результат.
Один з таких проектів – проект SINFONIA, що представляє собою п’ятирічну ініціативу щодо розгортання великомасштабних, інтегрованих і масштабованих енергетичних рішень в середніх європейських містах.
В основі цієї ініціативи лежить унікальне співробітництво між містами Больцано (Італія) і Інсбруком (Австрія), що працюють рука об руку для досягнення 40-50% економії первинної енергії і збільшення частки відновлюваних джерел енергії на 20% в двох досліджуваних районах.
Для того розроблений цілий комплекс заходів, які передбачають модернізацію більш ніж 100 000 квадратів житлової площі, а також – оптимізацію електромережі та рішення для централізованого теплопостачання та охолодження.
Успішне втілення проекту – колосальний поштовх для розвитку енергоефективних технологій в усьому світі.
Отримати безкоштовну консультацію з проектування будинків та дізнатись більше інформації про технології Ви зможете: