Пасивні будинки у світі

passyvnye-doma-v-myre-1

Пасивне  будівництво стрімко поширюється по всьому світу. Почалося все в Дармштадті, коли місцева міська влада вперше виявила реальний інтерес до реалізації першого пасивного будинку. Над експериментальним проектом працювали чотири приватних забудовники.

Насамперед були вдосконалені окремі будівельні компоненти і технології. Їх попередні версії вже використовувалися в енергозберігаючому будівництві, але вимагали подальших доробок.

В результаті тривалих пошуків вперше вдалося досягти практично нульового споживання теплової енергії на опалення. Але внаслідок штучного виготовлення таких компонентів будівництво було невиправдано дорогим.

Основне завдання розробників будинку в Дармштадті, в Краніхштайні – збереження тепла. Основною технологією стало використання ефективної теплоізоляції (властивості якої зберігаються вже 15 років) і рекуперація. Для нагріву води використовувалися сонячні колектори, для нагріву повітря – грунтовий теплообмінник.

Більш пізні приклади, звичайно, більш досконалі і різноманітні.

  • Круглий пасивний будинок в Швеції

passyvnye-doma-v-myre-1

Вілла Nyberg – тільки перша частина майбутньої серії Kjellgren Kaminsky Architecture, розробленої у співпраці з Emrahus. Мета проекту – популяризація еко-технологій і їх доступність. Вілла площею в 156 квадратів розташувалася біля озера у Борланзі.

У будинку – сонячні батареї, вітрогенератори, колектори опадів і система природного очищення води. Особливість – кругла конструкція. Вона дозволяє зменшити площу стін, а відповідно – зберегти тепло. Будівля орієнтована по сторонах світу.

passyvnye-doma-v-myre-2

Планування передбачає наявність внутрішнього дворика зі сходами на другий поверх. Приміщення сконцентровані навколо центрального атріуму. Концепція будівлі – відтворення внутрішнього добового циклу людини. Протягом дня мешканці по колу обходять всі приміщення. Вілла Nyberg побила рекорди по теплоізоляції в Швеції.

  • Ультрасучасний пасивний будинок в Канаді

passyvnye-doma-v-myre-3

Ще один приклад – резиденція Керчум, розробка Frits de Vries Architect Ltd. Будинок побудований в околицях Ванкувера, в Данбарі. Його фішка – сучасна архітектура та планування. Він розроблений для сім’ї, яка потенційно – збільшується в числі, та поєднує в собі приватну і розважальну частини. Його оригінальна об’ємна візуальна композиція повністю спростовує стереотипи про одноманітність пасивного будівництва.

Зовні будинок складається з двох блоків, які з’єднують центральні сходи. Половина будинку – двоповерхова, з високими стелями і дахом, друга – триповерхова, зі стелями нижче. Для озеленення території, покрівлі та балкона використані місцеві рослини, стійкі до посухи. Всі ландшафтні елементи гармонійно вписані в загальну композицію.

Це перший в Західній Канаді житловий будинок, що відповідає стандарту LEED Platinum і отримав премію 2011 RAIC Award of Excellence for Green Building.

  • Пасивний будинок в Україні

passyvnye-doma-v-myre

Відомий приклад пасивного домобудівництва в Україні – власний будинок київського архітектора Тетяни Ернст, яка спроектувала його для своєї родини. Конструктивно будівля складається з трьох частин: будинок для сім’ї, вбудована гостьова квартира окремим входом і офіс господині з окремим входом для замовників.

В основі планування – квадрат, зорієнтований по сторонах ділянки. Всі основні лінії повернені так, щоб направити покрівельні сонячні колектори на південь. Все енергопостачання, включаючи опалення, кондиціонування і підігрів води для побутових потреб і басейну, засноване на альтернативних джерелах.

Об’єкт не підключений до газопостачання. Крім сонячних колекторів, використовується грунтовий теплообмінник і геотермальний тепловий насос. Будинок розміщений в каталозі Інституту пасивного будинку в Дармштадті.

Безкоштовна консультація

Отримати безкоштовну консультацію з проектування будинків та дізнатись більше інформації про технології Ви зможете:

+38 (050) 3 715 715

e.dim.lviv@gmail.com

Надішліть запит


Vector Smart Object