Вартість енергоощадного будинку

Вартість пасивного будинку

Вартість будівництва

енергоощадного будинку «Е-dim» і традиційного

На величину вартості будівництва передусім впливають такі чинники, як будівельний об’єм, якість матеріалів і обладнання, тип конструкції стін і даху.

Для прикладу можемо взяти стандартний будинок з корисною площею дещо більшою 100 м2 з мансардним поверхом і простим двосхилим дахом.

Приймаємо стандарт енергоощадності будинку класу «Е-dim» 30кВт год/м2 рік, а традиційного 130 кВт год/м2 рік. Для того, щоб досягнути таких високих енергоощадних показників перш за все необхідно подбати про добре розташування будинку щодо сторін світу, повноцінний робочий проект, фахівців-будівельників і відповідні термоізоляційні матеріали.

1. Проект будинку «Е-dim» і традиційного

Вартість енергоощадного будинку

Приймаємо, що вартість проекту традиційного будинку становить десь біля 500$ якщо це типовий проект і 1000$ якщо це проект індивідуальний. Часто замовники економлять на даному етапі і замовляють лише архітектурно-конструктивну частину, а інженерію виконують «по факту» після завершення основних будівельних робіт.

У випадку мультикомфортного будинку вартість проекту є вищою, оскільки в проектуванні спільно працюють архітектор, конструктор і інженер. Проект обов’язково містить інженерний розділ з системою рекуперації і іншими системами енергозабезпечення. Застосуванням пакету для проектування пасивного будинку (РНРР) дозволяє на даному етапі знайти оптимальне рішення для досягнення показника питомого енергоспоживання до рівня 15-30 кВт год/м2 рік. Вартість такого проекту складе 3000$.

«Е-dim» – 3 000 $, а  традиційний проект – 1 000 $

2. «Нульовий» стан будинку «Е-dim» і традиційного

Вартість енергоощадного будинку

В традиційному будинку виконуються, як правило, стрічкові фундаменти і бетонна стяжка по втрамбованій піщаній основі. Це все гідроізолюється і утеплюється екструдованим полістиролом невисокої якості. Також по периметру виконується дренаж. Вартість 3700$.

У випадку «Е-dim» фундамент виконується монолітною залізобетонною плитою, яка лежить на 20 см шарі екструдованого полістиролу високої якості, який в свою чергу кладеться на шар втрамбованого піску. В товщі піску прокладаються каналізаційні магістралі. Така конструкція фундаменту унеможливлює втрати тепла в грунт і коштує 5200$.

«Е-dim» – 5 200 $, а  традиційний фундамент – 3 700 $

3.Стан «Коробка відкрита» будинку «Е-dim» і традиційного

Вартість енергоощадного будинку

Приблизна вартість несучих стін становить близько 7000$, якщо використовувати блоки Porotherm, а вартість перегородок – 2100$. Вартість перекриття в обох випадках буде 7900$. Дах обійдеться в обох випадках  в сумі 8200$.

Але в традиційному будинку необхідно звести комини вартістю 600$, які в пасивному будинку просто відсутні.

«Е-dim» – 25 200 $, а   коробка традиційного будинку – 25 800 $ 

4.Стан «Коробка закрита» будинку «Е-dim» і традиційного

Вартість енергоощадного будинку

Вікна, які використовуються в мультикомфортному будівництві мають коефіцієнт теплопровідності U<0.8Вт/м2К0 і тому є суттєво дорожчими. При 41 м2 зашклення будинку їх вартість становитиме 6150$. Для традиційного будинку вікна коштуватимуть 4000$.

Зовнішні двері теж будуть дещо дорожчими і коштуватимуть 650$ і 500$ відповідно.

«Е-dim» – 6 790 $, а вікна для традиційного будинку – 4 500 $

5.Інженерні мережі будинку «Е-dim» і традиційного

Вартість енергоощадного будинку

Найбільша різниця у вартості спостерігається власне у цьому розділі.

Однакову вартість в обох будинках становитиме електропостачання, водопостачання і каналізація, орієнтовно 5000$. Система опалення в традиційному виконанні буде коштувати ще 9500$ і включатиме в себе газовий котел, бойлер, підлогове і радіаторне опалення.

У випадку сучасного будинку джерелом опалення буде теплова помпа потужністю 4кВт, яка разом з системою опалення коштуватиме 12650$. Також обов’язковим елементом тут буде система вентиляції з рекуперацією вартістю 5000$ і фотовольтаїчні батареї потужністю 3кВт вартістю 6000$.

«Е-dim» – 28 650 $;   інженерні мережі традиційного будинку – 14 500 $

6.Утеплення будинку «Е-dim» і традиційного

Вартість енергоощадного будинку

Ізоляційні матеріали, які використовуються в мультикомфортному будівництві є вищої якості і з кращими теплофізичними властивостями. Наприклад, утеплення стіни традиційно передбачається 100 мм пінополістиролом М35, в той час як в енергоощадному будинку враховуємо 200 мм корбонового пінополістиролу. В обох випадках стіна покривається акриловою штукатурною фарбою. Також товщина мінеральної вати в утепленні даху становить 150 мм для традиційного будинку і відповідно 300 мм для «Е-dim».

«Е-dim» – 13 400 $;    утеплення традиційного будинку – 9 700 $

7.Оздоблювальні роботи будинку «Е-dim» і традиційного

Вартість енергоощадного будинку

Орієнтовна вартість оздоблювальних робіт становить 250-300$/м2. Верхня межа тут дуже розмита, оскільки вартість декоративних матеріалів може відрізнятися на порядок.

«Е-dim» – 25 000 $;   традиційний – 25 000 $

                                                                                             

Загальна вартість будинку «Е-dim» і традиційного Вартість енергоощадного будинку           

«Е-dim» – 107 240 $;  традиційний – 84 200 $

Якщо взяти до уваги, що ми порівнюємо однакові за площею будинки, то різниця у вартості є великою і становить 23000$. Тобто будинок з кращими показниками енергоефективності є на 27% дорожчим. Тоді виникає логічне запитання: “Коли це окупиться і для чого платити більше?”

Є декілька думок з цього приводу.

По-перше, вартість енергоощадного будинку можна зменшити, застосувавши каркасну конструкцію стіни і відмовившись від дорогих теплових помп і сонячних батарей. Якщо використати в обох будинках однакові традиційні інженерні системи то вартість  сучасного будинку може бути навіть нижчою від традиційного за рахунок менш потужної системи опалення. І навпаки, якщо в традиційному будинку застосувати замість газового котла теплову помпу 10кВт, а також рекуперацію і фотовольтаїку, то вартість інвестиції буде суттєво вищою, ніж в енергоощодному будинку.

По-друге, ми не знаємо динаміки росту вартості енергоносіїв у майбутньому. Як показує досвід останніх років, здорожчання відбувається дуже стрімко.

По-третє, як можна оцінити вартість комфорту і здоров’я? В приміщенні ми проводимо до 90% свого часу і якість повітря, його вологість  і температура, мають визначальний вплив на наше самопочуття.

По-четверте, більша стартова інвестиція буде щомісячно компенсуватися низькими рахунками за електроенергію, а особливо при підключенні до «зеленого тарифу», який діє в Україні до 2029 року.

І останнє, якість такого будинку є вищою, він більш довговічний завдяки якіснішим матеріалам і вищій якості виконання робіт. Також він є морально сучасним і відповідно цікавішим для продажу чи здачі в оренду.

Безкоштовна консультація

Отримати безкоштовну консультацію з проектування будинків та дізнатись більше інформації про технології Ви зможете:

+38 (050) 3 715 715

e.dim.lviv@gmail.com

Надішліть запит


Vector Smart Object