Вентиляція

ed22При будівництві приватного екологічного будинку особлива увага приділяється проектуванню вентиляційної системи. Саме її наявність – гарантія здорового мікроклімату, комфортного проживання, сухих стін та відсутності плісняви чи грибка.

Існує кілька основних способів облаштування вентиляції приватного будинку:

 – Природна вентиляція.

 – Примусова чи механічна вентиляція.

 – Вентиляція змішаного типу.

При виборі оптимальної системи необхідно врахувати наступні особливості:

 – Місце розташування будинку, кліматичні та природні особливості регіону;

 – Матеріали, що використовувалися при будівництві;

 – Бажаний рівень енергоефективності та енергонезалежності об’єкту.

Наприклад, природної вентиляції зазвичай достатньо лише у тих випадках, коли будинок споруджений виключно із екологічних матеріалів та виключно у чистому місці, далеко від міста, доріг, підприємств.

Також необхідно врахувати планування будинку. Якщо із побутових приміщень вентиляційні системи зазвичай повинні видаляти відпрацьоване повітря, то у житлові кімнати – навпаки, забезпечити його постійне надходження. При облаштуванні механічних систем для цих потреб використовується окреме приточне та витяжне обладнання.

Види вентиляційних систем

Природна та механічна вентиляція мають свої особливості і переваги.

 – Природна. Передбачає використання вентиляційних каналів, що закладаються ще при будівництві, негерметичних вікон та дверей. Переваги – простота, економічність. Серед недоліків – недостатня енергоефективність, значні тепловтрати, неможливість встановити герметичні віконні конструкції, залежність від площі та висоти приміщення, погоди за вікном, тощо.

 – Механічна. Передбачає використання спеціального обладнання. Серед переваг – зручність та ефективність. Окремі системи виконують також додаткові функції: підігрів, охолодження, фільтрацію, зволоження, тощо. Основний недолік – витрати на облаштування, проте досвідчені фахівці можуть оптимізувати всі процеси, обрати найкраще обладнання та створити найбільш оптимальну систему під проект конкретного екологічного будинку.

Механічна вентиляція та її особливості

Механічна вентиляція передбачає використання спеціального обладнання та механізмів. Серед них – приточні клапани для притоку свіжого повітря, клапани з вентиляторами для його розподілення, провітрювані для примусової вентиляції та очищення, витяжні вентилятори для видалення відпрацьованого, та інше.

Примусова вентиляція буває канальною чи безканальною. Найпростіший приклад – побутова кухонна витяжка. Канальні системи складніші при технічній реалізації та більш ефективні, бо дозволяють здійснювати рівномірне та комплексне провітрювання, охоплюючи водночас все приміщення, цілий будинок чи лише окремі ділянки, в залежності від необхідності.

Саме механічна вентиляція використовується при необхідності створення стабільно комфортних умов, незалежно від пори року та розташування. Такі системи сьогодні ефективно використовуються не лише у житлових будинках, а й у офісах, на підприємствах, у торгових чи громадських приміщеннях. Вони використовуються також у пасивному будівництві.

Енергетична ефективність будинку повинна бути забезпечена механічною вентиляцією з утилізацією тепла витяжного повітря – тобто рекуперацією. За допомогою цієї вентиляції, а також за допомогою грунтового теплообмінника можна отримати пасивне охолодження будівлі протягом літа. Головним енергоефективним рішенням тут є не тільки тепло і низькі витрати на опалення в зимовий період, але і приємна прохолода влітку практично безкоштовно!

Безкоштовна консультація

Отримати безкоштовну консультацію з проектування будинків та дізнатись більше інформації про технології Ви зможете:

+38 (050) 3 715 715

e.dim.lviv@gmail.com

Надішліть запит


Vector Smart Object