Використання дощової води

vykorustannya-dochovoi-vodu-1

Дощовою водою можна поливати сади, городи, мити автомобіль та ін. Це буде розумно, вигідно та екологічно.

Відповідні системи подають воду безпосередньо до місць її забору. Майже 50 % добової потреби можна покрити за рахунок дощової води.

Вигідно та екологічно: зробіть ставку на дощову воду

Використовуйте дорогоцінну вологу, яку нам дає природа: Дощову воду можна використовувати для поливу садів чи городів та миття зовнішніх ділянок садиби чи будинку, таких як тераса чи доріжки – це вигідна і екологічна альтернатива використанню питної води.

Основна із переваг її використання – суттєве зменшення споживання водопровідної води, а також – зменшення водозабору із поверхневих та підземних вод, що попереджає просідання грунту.

Накопичувач дощової води використовує природні ресурси

Накопичувач дощової води разом з відповідною системою використання дощової води забезпечує рівномірний та малошумний полив. Зрошення, дощування, полив і чищення – для цього питна вода є занадто дорогою. В таких випадках рекомендується використання дощової води.

А ви знаєте, що…

господарство з чотирьох осіб у нас в країні може заощадити до 70 000 літрів на рік завдяки використанню дощової води? Точний об’єм залежить від місця розташування та розміру площі даху, яку можна відповідно використовувати.

Конструкція системи використання дощової води

Типова система для побутового використання дощової води складається із кількох основних елементів:

 – Безпосередньо водозбірник дощової води;

 – Очисні фільтри;

 – Резервуар для зберігання;

 – Паралельний водопровід.

Перша та основна точка збору – дах, від стану, типу та конструкції якого залежить кількість та якість отриманої води. Наприклад, з похилого даху вона одразу стікає, а не накопичується та застоюється до утворення шкідливих мікроорганізмів.

Важливий критерій при споруджені такої системи – екологічність покрівельного матеріалу. Він не має містити штучних барвників, токсинів та шкідливих речовин. Фахівці також не рекомендують збирати воду зі свинцевої, мідної, азбестової покрівлі.

Поступово з даху вода потрапляє у зовнішній резервуар, прямуючи до нього по водостічним трубам. Тут також варто приділити максимум уваги матеріалам. Зазвичай це легкий та міцний пластик, алюміній, неіржавіюча сталь.

Резервуар буває наземним (розміщеним на ділянці чи у підвалі) чи прихованим (підземним). Він представляє собою спеціальну ємкість із бетону, пластику, скловолокна, оцинкованої сталі, високоякісного поліетилену, тощо. Важливо, аби бак не пропускав воду, світло та тепло, та не втрачав своїх властивостей з часом експлуатації.

При виборі типу, моделі та об’єму резервуару враховуються:

 – Середня кількість та інтенсивність опадів у регіоні;

 – Споживчі потреби конкретного об’єкту;

 – Конструкція даху;

 – Бюджет, адже, хоча підземні конструкції більш зручні та компактні, наземні – все ще значно дешевші та простіші при монтажу.

Окрім того, об’єм резервуару має бути таким, щоб навіть у випадку аварії накопичена вода пішла у дощову каналізацію, а не на ділянку.

Фільтри використовуються, щоб одержана вода відповідала санітарно-гігієнічним нормам. Сюди відноситься видалення механічних часток, хімічне очищення, багатоетапна фільтрація, в залежності від подальшого використання води. Після цього воду до об’єктів подає паралельний трубопровід, що працює незалежно від основної типової системи водопостачання.

Дощову воду можна використовувати дуже різноманітно

Дощову воду можна використовувати для змивних бачків, пральних машин і поливу. Дуже різноманітно вона також може використовуватись у промисловості та інших комерційних галузях.

Основні напрямки використання:

 – Наповнення змивних баків у санвузлах;

 – Вологе прибирання приміщень та прибирання присадибної ділянки;

 – Мийка автомобіля;

 – Зрошення газонів, городів, клумб;

 – Наповнення протипожежних ємкостей та резервуарів, тощо.

У випадку проживання за містом, коли поблизу відсутні підприємства із шкідливим виробництвом, сферу застосування дощової води можна значно розширити. Її переваги в тому, що для зрошення вона більш корисна, адже точно не містить побутових речовин та забруднювачів. До того ж, зазвичай така вода м’якіша. Категорично не рекомендоване лише її використання під час приготування їжі.

Наприклад, водозбірник дощової води поєднується із пральними машинами, душовими, навіть посудомийками. Але важливо пам’ятати, що відпрацьована вода, особливо – із миючими засобами, не має потрапляти безпосередньо в грунт. В залежності від типу обладнання, систему водозбору можна додатково доповнити очисними елементами для хлорування, озонування, обробки активним киснем, очищення ультрафіолетовим світлом, тощо.

Безкоштовна консультація

Отримати безкоштовну консультацію з проектування будинків та дізнатись більше інформації про технології Ви зможете:

+38 (050) 3 715 715

e.dim.lviv@gmail.com

Надішліть запит


Vector Smart Object