Опалення

opalennya

Саме від якості системи опалення залежить комфортний та здоровий мікроклімат у будинку. Особливо гострим питання стає у холодну пору року, в той час, коли природного сонячного тепла не вистачає на прогрів всієї споруди. Неякісне опалення – причина промерзання будинку, низької температури у приміщенні, формуванні сприятливих умов для підвищення вологості, тощо. Саме тому створення ефективної системи – одна із перших будівельних та інженерних задач.

Традиційно приватні будинки опалюють газом, але все більш популярними стають альтернативні екологічні джерела.

Питання опалення будинку без газу загострюється у деяких випадках:

 – При відсутності підключення до магістралі;

 – При економічній невиправданості;

 – При бажанні зменшити залежність від наявності газу та застрахуватися на випадок його відсутності;

 – Для економії на опаленні;

 – Для втілення енергоефективних технологій при будівництві екологічних пасивних та мультикомфортних будинків.

Основні джерела тепла у такому випадку класифікуються на дві категорії: ті, що доповнюють котел, але не забезпечують всю будівлю теплом протягом тривалого часу, чи ті, які повністю заміняють газовий котел, покриваючи всі потреби на проживання.

Альтернативне опалення приватного будинку

Більшість різновидів альтернативного опалення приватного будинку можна класифікувати на наступні категорії:

 – Теплові насоси. Відрізняються потужністю та типом сировини, що перероблюється на теплову енергію. Теплові наноси бувають ґрунтовими чи повітряними. Перші ефективніші та більш незалежні, другі – простіші та дешевші.

 – Геотермальне опалення. Принцип роботи нагадує типовий побутовий кондиціонер. Тепловий насос приєднується до двох контурів: звичної системи опалення та теплообмінника, що розташований під водою чи під землею. У системі циркулює звичайна вода або спеціальна речовина з антифризом у складі. У зовнішньому контурі теплоносій поступово підлаштовується під температуру навколишнього середовища, після чого поступає у тепловий насос для нагрівання чи охолодження.

 – Котельня в приватному будинку. Найбільш поширені котли для твердого палива чи пеллетів. Спорудження та утримання котельні зазвичай обходиться дешевше за установку теплового насосу, але доведеться постійно контролювати наявність палива, горіння, тощо.

 – Сонячні колектори. Найпоширеніша технологія серед екологічних енергоефективних рішень. Конструкція, потужність та розташування обирається з урахуванням кліматичних особливостей регіону. При сприятливих умовах колектори можуть повністю забезпечувати опалення та гаряче водопостачання.

Існують і інші альтернативні джерела опалення будинку без газу. Всі вони мають свою специфіку використання, тож єдиного універсального рішення на всі випадки просто не існує. Професійні забудовники обирають найбільш ефективні, економічно виправдані та практичні рішення під кожний індивідуальний проект екологічного будинку. Таке розмаїття технологій дозволяє максимально оптимізувати систему опалення із урахуванням індивідуальних потреб.

Принцип дії панельного опалення

opalennya-4

Ще одне надсучасне рішення – економне, надійне, ефективне та економічне панельне опалення без газу. Його відрізняє простота монтажу та використання, екологічність, гігієнічність, універсальність, довговічність та практичність.

Як зробити так, щоб приміщення стало системою опалення? Відповідь, за допомогою панелей, які можна розмістити під підлогою, за стелею чи стінами. Ви легко зможете регулювати температуру в кожній окремій кімнаті, оскільки панельне опалення складається з кімнатних регуляторів, які, до речі, мають дуже стильний дизайн, розподільників циркуляційного кільця системи опалення та високотехнологічних труб.

Підігріта вода тече до розподільника, а він вже розподіляє теплу воду залежно від потреб.

Панельне опалення – тепло, для якого потрібна менша кількість енергії, ніж для звичайних систем опалення.

Безкоштовна консультація

Отримати безкоштовну консультацію з проектування будинків та дізнатись більше інформації про технології Ви зможете:

+38 (050) 3 715 715

e.dim.lviv@gmail.com

Надішліть запит


Vector Smart Object