Про сучасне будівництво

Пасивний будинок, мультикомфортний будинок і активний будинок є високоенергоефективними, проте мають деякі відмінності.

ПАСИВНИЙ БУДИНОК

dom-pasywny-4

Перший пасивний будинок був збудований в 1991 році в Німеччині. При будівництві було використано шість критеріїв, які лягли в основу цієї концепції.

1.  Теплоізоляція 40 см стіна, 60 см дах і 30 см підлога.

2. Герметичність завдяки якісному приляганню віконних і дверних блоків та внутрішній герметичній мембрані.

3.  Відсутність містків холоду.

4. Енергоефективне зашклення (потрійний склопакет з найвищим класом енергозберігання і прозорості)

5. Південна орієнтація. Будівля орієнтується житловими приміщеннями з великими вікнами до півдня, а допоміжними приміщеннями з мінімальними вікнами до півночі.

6. Рекуперація – це примусова вентиляція з догрівом припливного свіжого повітря теплим відпрацьованим, яке викидається назовні.

Завдяки застосуванню цих шести принципів теплоспоживання вдалося знизити до 15 кВтгод/м²рік. В Україні сьогодні цей показник  – 260, в Польщі – 90, в Німеччині -45.

В порівнянні із стандартним на той час німецьким будинком, пасивний будинок споживав у 10 разів менше енергії на опалення.

МУЛЬТИКОМФОРТНИЙ БУДИНОК

e_dim_crop

Концепцію мультикомфортного будинку запропонував французький концерн СЕН ГОБЕН, який спеціалізується на виробництві скла і його похідних. Вона базується на принципах пасивного будинку щодо енергоефективності але доповнена критеріями комфорту і екології.

Комфорт акустичний забезпечує зменшення шуму як від зовнішніх джерел (вулиці, залізниці) так і внутрібудинкових (падіння предметів, робота побутових приладів, телевізор).

Комфорт безпеки. Всі матеріали, які використовуються при спорудженні є негорючими.

Комфорт температурний оцінюємо за декількома параметрами: різниця температури в різних місцях приміщення і вона не повинна перевищувати 3°С; швидкість перемішування повітряних мас в приміщенні. Влітку вона не повинна перевищувати 0,2м/с, а взимку 0,15м/с; забезпечення оптимальної вологості повітря. Комфортною температурою влітку є 24°С, взимку 21°С.

Комфорт економічний це реальна економія на утриманні і опаленні будинку. Потреба в первинній енергії становить 30-50кWh/m² рік, а для опалення <15. Також такі будинки мають вищу ринкову вартість і вважаються ліквідною нерухомістю.

Комфорт естетичний. Ми прагнемо жити в гармонії з природою в гарних і світлих приміщеннях. Спростовуємо міф, що низькоенергетичні будинки повинні бути бридкими. Наш будинок є гарним і естетичним як ззовні, так і всередині. Відповідне зашклення забезпечує багато денного світла і простору.

Комфорт екологічний досягається використанням в будівництві натуральних матеріалів і споживанням малої кількості енергії під час експлуатації.

Комфорт повітря. Добра якість повітря це баланс відповідної вентиляції, температури, вологості і освітлення. Механічна вентиляція з рекуперацією, щільність будинку і якість матеріалів гарантують відповідний мікроклімат як вдень, так і вночі. Свіже повітря забезпечує здоровий сон.

АКТИВНИЙ БУДИНОК

e_dim_crop

І ось ідея будинків, які є своєрідними мініелектростанціями. Вони при стандарті «пасив», тобто споживанні для опалення < 15кВт год/м² рік і при споживанні первинної єнергії 45-30 кВт год/м² рік виробляють додаткової енергії 60-120 кВт год/м² в рік і більше.

Виробляється енергія з відновлювальних джерел (сонце, вітер…) і її вистарчає не лише для даного будинку, а й для продажу в загальну електромережу. За час життя будівлі вона віддасть енергії більше, ніж споживе і покриє затрати, які використалися при її спорудженні.

Безкоштовна консультація

Отримати безкоштовну консультацію з проектування будинків та дізнатись більше інформації про технології Ви зможете:

+38 (050) 3 715 715

e.dim.lviv@gmail.com

Надішліть запит


Vector Smart Object