Тепла підлога. Яка краще?

teplyj-pol-kakoj-luchshe-1

teplyj-pol-kakoj-luchshe-1

З моменту своєї появи теплі підлоги з кожним роком стають дедалі популярнішими, забезпечуючи цілий ряд переваг порівняно зі звичайними радіаторами. Це рівномірність прогріву, максимальна автономність, комфортний мікроклімат і можливість спокійно ходити по будинку без десяти пар шкарпеток навіть холодною зимою.

Теплі підлоги класифікуються за принципом роботи: водяні і електричні. У свою чергу, електричні підрозділяються на нагрівальні мати, кабельні та плівкові підлоги.

  • Водяна підлога. Основний теплоносій – вода. Система нагадує модернізовану класичну опалювальну систему, тільки замість радіаторів на стінах труби з теплоносієм закладаються в підлозі. Це простий, популярний і доступний вид. Укладати такі підлоги можна не тільки під час будівництва, а й в існуючому приміщенні. На відміну від радіаторів, водяні підлоги ефективніше витрачають тепло і дозволяють суттєво заощадити за рахунок більш низької температури нагріву.
  • Електрична підлога. Електричні системи забезпечують максимально гнучке управління. Їх легко вмикати і вимикати, налаштовувати під свої потреби, встановлювати час. Електричні підлоги стають все більш поширеними. Вони практичні, універсальні і, всупереч розповсюдженим стереотипам, виключно безпечні. За способом обігріву існують конвекційні системи і підлоги, які прогріваються за рахунок інфрачервоного випромінювання.

Як обрати теплу підлогу?

І водяні, і електричні системи мають свої переваги. Обидві вони легко укладаються і можуть використовуватися практично всюди. Основний критерій вибору – енергоефективність, яка розраховується індивідуально, з урахуванням конфігурації приміщення, доступних ресурсів і їх споживання, актуальних тарифів, періодичності використання, тощо.

На відміну від універсальної водяної системи, електричні забезпечують більшу різноманітність. Наприклад, в плівкових підлогах використовується особливий плівковий матеріал, який просто укладається під покриття для підлоги без додаткового облаштування стяжки. Це значно скорочує терміни монтажних робіт і витрати на їх проведення.

За типом виконання плівкова підлога буває карбоновою чи біметалічною. У першому випадку до складу плівки входять мідні, карбонові та лавсанові елементи. Поширюється вона рулонами і легко ріжеться на фрагменти. У другому – два взаємодоповнюючих шари: сплав алюмінію і мідний сплав з домішками.

У стрижневих системах карбонові стрижні укладаються в тонкий шар стяжки, формуючи своєрідні мати. Такі підлоги краще підходять для традиційних покриттів, включаючи ламінат чи ковролін.

Підлоги кабельного типу можуть використовуватися в рулонах або у вигляді звичайної кабельної бухти. Нагрівальний елемент – одно- або двожильний дріт. Різні варіанти відрізняються тільки технологією укладання. При монтажі чистий кабель вимагає стяжки, а мати можуть укладатися самостійно, відразу під подальше декоративне оздоблення.

Сучасні теплі підлоги легко використовуються з будь-якими видами покриття, від лінолеуму до паркету. Обережно слід підбирати систему під ковролін або плитку, щоб забезпечити безпеку і довговічність.

Якщо водяні системи – швидше безпрограшний класичний варіант, то електричні – більш сучасний і актуальний тренд з усім його різноманіттям. Детальніше про альтернативні види опалення будинків тут.

Безкоштовна консультація

Отримати безкоштовну консультацію з проектування будинків та дізнатись більше інформації про технології Ви зможете:

+38 (050) 3 715 715

e.dim.lviv@gmail.com

Надішліть запит


Vector Smart Object