Спростування міфів про пасивний будинок

sprostuvannya-mifiv-pro-pasyvnyj-budynok

sprostuvannya-mifiv-pro-pasyvnyj-budynok

Останнім часом пасивне будівництво стає все популярнішим та актуальнішим. Пасивні будинки описуються як теплі, здорові, комфортні і екологічні. За своєю суттю вони представляють ретельно сплановане і пророблене до дрібниць комплексне рішення, засноване на ультрасучасних технологіях і матеріалах.

Природно, їх існування стрімко обросло міфами. Ось лише деякі з них:

  • Пасивні будинки вимагають великих витрат на будівництво

Частково це так. Будівництво такого будинку дійсно обійдеться дорожче. Але на практиці все капітальні витрати повністю окупаються протягом 5-7 років за рахунок мінімальних витрат на утримання. Це багаторазово доведено на практиці, наприклад, в Німеччині, в країні, яка стала визнаним лідером по використанню енергоефективних будівельних технологій.

  • Пасивне житлове будівництво поки знаходиться в розробці

Масово використовувати пасивні технології ще рано і небезпечно, адже вони тільки доопрацьовуються, – ще одна далека від реальності теорія. Основна специфічна технологія – це вентиляція з рекуперацією тепла. В іншому, пасивне будівництво передбачає не більше, а іноді – менше, складнощів, ніж звичайне. У Канаді і Скандинавських країнах пасивні технології використовуються вже понад 50 років.

  • Архітектурна одноманітність

Прийнято вважати, що енергоефективні будинки завжди однакові. Оптимальною вважається кубічна форма, і саме вона використовується найчастіше. Але по всьому світі існує і маса інших архітектурних рішень, а класичний куб можна обіграти цікавим і незвичним чином.

  • Обмеження за розмірами, розташуванням і кількістю вікон

Така помилка пов’язана з тим фактом, що в пасивних будинках не рекомендується розташовувати великі вікна на північній стороні для кращого збереження тепла і освітленості. Але навіть на північній стороні можна і навіть потрібно розміщувати невеликі вікна, а південна – зовсім не обмежена в склінні.

  • У пасивних будинках не можна відкривати вікна

Пасивне житлове будівництво передбачає установку вікон, що відкриваються. Суть технології в тому, що для забезпечення вентиляції, припливу свіжого повітря і для підтримки здорового мікроклімату відкривати їх необов’язково, а не заборонено.

  • Енергоефективні будинки обов’язково будувати з нуля. Модернізувати існуючий будинок неможливо

Помилкова думка. Сучасні технології та матеріали цілком дозволяють підтягнути навіть готовий дерев’яний або цегляний будинок до актуальних стандартів енергоефективності.

  • Контрольована вентиляція створює протяги

Контрольована вентиляція працює і постачає приміщення такою кількістю свіжого повітря, яка необхідно згідно санітарно-гігієнічним нормам. При правильному розташуванні витяжних і припливних отворів під стелею знизу ніякі коливання повітря не відчуваються.

  • Дискомфорт і несприятливий мікроклімат

Ймовірно, помилка пов’язана з тим, що пасивний будинок, фактично, являє собою замкнуту систему. На практиці ж вентиляція, ізоляція, правильні матеріали і обладнання (наприклад, системи очищення і озонування повітря) навпаки формують здоровий мікроклімат, ідеальний навіть для алергіків. Використання альтернативних джерел енергії істотно підвищує екологічність всього об’єкта, як для природи, так і для мешканців.

Безкоштовна консультація

Отримати безкоштовну консультацію з проектування будинків та дізнатись більше інформації про технології Ви зможете:

+38 (050) 3 715 715

e.dim.lviv@gmail.com

Надішліть запит


Vector Smart Object