Чим можна опалювати будинок? Найкращий варіант

Чим можна опалювати будинок? Найкращий варіант

Опалювальний сезон в приватних будинках може затягнутися, в залежності від матеріалів, теплоізоляції, регіону і безлічі інших чинників. Саме тому завжди актуальним залишається питання вибору підходящого виду палива.

Сьогодні – безліч варіантів, розрахованих на різні умови, потреби та обладнання. Всі їх можна розділити на кілька основних категорій:

 • Тверде паливо: дрова, вугілля, брикети, пелети та їх варіації.
 • Газоподібне паливо: газ в балонах або магістральне газопостачання.
 • Рідке паливо: бензин, солярка, мазут
 • Електроенергія
 • Альтернативні джерела: енергія сонця, вітру, води, тощо

Обраний варіант повинен бути максимально ефективним, вигідним, безпечним і зручним для користувачів. Для цього враховуються такі критерії:

 • Вартість кіловата тепла;
 • Доступність обраного виду палива;
 • Необхідність створення спеціальних умов для його зберігання;
 • Тип котла, його характеристики і ККД;
 • Наявність автоматики;
 • Пожежна, екологічна безпека, безпека для здоров’я, відповідність актуальним будівельним нормам.

Саме з міркувань ефективності, безпеки, вартості та функціональності в побуті практично не використовуються системи, що працюють на рідкому паливі.

Основні види палива та їх особливості

Чим можна опалювати будинок? Найкращий варіант

Найчастіше для опалення будинків використовується:

 • Тверде паливо. Плюси: доступність, різноманітність, великий асортимент самого палива і устаткування для його використання, низька ціна, довговічність і невибагливість котлів, незалежність від електро- та газопостачання. Мінуси: місце і умови для зберігання, специфіка вентиляції та димовидалення, постійне завантаження і розпалення, окремі котельні для твердопаливних котлів, їх обслуговування, чистка та контроль, пожежонебезпека при неправильній експлуатації.
 • Газ. Плюси: поширеність і доступність, можливість підключення до магістралі або використання балонів, великий вибір обладнання різної потужності і вартості, відсутність необхідності в заготівлі і складуванні, незалежність від електропостачання, високий ККД, гнучкі настройки системи, великий вибір автоматики і систем контролю безпеки. Мінуси: складність монтажу і необхідність відповідних дозволів, вартість газу, залежність від мережі при використанні електроніки, вартість монтажу та обслуговування, пожежо- та вибухонебезпечність при неправильній експлуатації.
 • Електроенергія. Плюси: максимальна автоматизація, ККД, довговічність, доступність обладнання, простота монтажу і експлуатації, безшумність, компактність, відсутність продуктів горіння. Мінуси: вартість, залежність від електроенергії, вимоги до якості і характеристик електромережі.

Альтернативні джерела опалення

Альтернативні джерела – одне з найсучасніших і практичних рішень. Найчастіше використовується енергія сонця, для чого монтуються спеціальні колектори і геліоустановки. Залежно від типу обладнання, воно використовується не тільки для опалення, але і для електропостачання.

Основні плюси альтернативної енергетики – безкоштовність, доступність, поновлювані джерела, повна екологічність і безпека, відсутність продуктів горіння, автоматизація процесу і можливість забезпечення максимальної автономності від інших мереж. Основні мінуси – залежність від специфіки регіону, пори року і доби, інших індивідуальних особливостей конкретного об’єкта.

Саме використання сонячної енергії та альтернативних джерел в цілому – сучасне, екологічне та енергоефективне рішення, яке активно застосовується при будівництві енергозберігаючих будинків E-dim. Таким чином можна частково, а при сприятливих умовах – повністю, замінити традиційні види палива, скоротивши витрати на їх придбання та експлуатацію.

Безкоштовна консультація

Отримати безкоштовну консультацію з проектування будинків та дізнатись більше інформації про технології Ви зможете:

+38 (050) 3 715 715

e.dim.lviv@gmail.com

Надішліть запит


Vector Smart Object