Проектування

e_dim_crop

Інженерно-проектна група Е-Dim здійснює проектування будинків: пасивних, активних, мультикомфортних, із використанням ліцензованої програми Інституту пасивного будинку в м. Дармштадт PHPP 9 .

+38 (032) 2 333 278
+38 (050) 3 715 715

Пасивним будинком називають ті із них, у яких комфортні умови проживання підтримуються без використання активних систем опалення та кондиціонування. Будівництво здійснюється згідно із жорсткими та чіткими стандартам, адже всі вимоги до подібного об’єкту суворо регламентовані.

Хоча у світі виникає все більше споруд з подібними технологіями, включаючи не лише житлові, а й офісні, громадські, торгівельні об’єкти, пасивне будівництво в Україні лише починає активно розвиватися. Саме тому правильне проектування – надзвичайно важливий етап.

Вперше стандарти пасивного будівництва були сформульовані ще у 1988 році. Після ратифікації ідеї щодо зниження витрат на енергоспоживання стандартного будинку, створено окрему робочу групу, що займалась розвитком, пошуком та впровадженням нових рішень, технологій і механізмів для створення економічних та екологічних пасивних будинків. Особлива увага приділялася розвитку вентиляційних систем, енергоефективних вікон, теплоізоляції. Використовувалися і вже відомі в екологічному будівництві методи, такі як «сонячні» будинки.

Пасивний будинок – технологія проектування

Інструментом для проектування пасивних та мультикомфортних будинків є ліцензована програма інституту пасивного будинку в м. Дармштадт PHPP 9 ( Passivhaus-Proektierungspaket).

З допомогою цієї програми можна моделювати конструктивні рішення будинку: наприклад, збільшувати площу засклення південного фасаду, змінювати товщину ізоляції стіни, змінювати об’єми приміщень, тощо, а в ході кожної зміни спостерігати величину коефіцієнта питомого споживання енергії на опалення q, привівши його до бажаного 15 кВт · год / м² рік. В програмі враховані кліматичні зони для кожного регіону України, тому ми отримуємо величину річних теплових надходжень від сонця (помісячно), що є важливим джерелом тепла для опалення будинку.

Основні критерії пасивного будинку це:

– питома потужність для опалення Q<10Вт/м²
– питоме щорічне енергоспоживанняq
<15кВт год/м²

Проект приватного житлового будинку передбачає одностадійне проектування – робочий проект.

Проект виконується в програмах Archicad, 3d max, Revit з використанням пакету планування пасивного будинку PHPP 9 (Німеччина). Технологія BIM проектування.

Проект пасивного будинку передбачає:

1. Варіанти ескізного вирішення планування та об’єму.

– виїзд, огляд, обміри, архітектурні креслення;

– фасади, плани поверхів і даху, розрізи.

2. Конструктивні креслення.

– фундаменти, колони, перекриття, перемички, стіни, перегородки, вузли.

3. Інженерні мережі.

– опалення, водопостачання, каналізація, електрика, вентиляція, паливна.

4. Специфікації основних матеріалів, кошторис.

5. Дизайн-проект інтер’єрів (додатково).

Вартість проектування уточнюється з врахуванням конкретних об’ємів і розділів.

Проект виконується в обсязі, достатньому для отримання дозволу і будівництва.

Технічне завдання, геологію грунтів, техумови надає замовник.

Пасивний будинок у Львові – надсучасне та найефективніше рішення, що на даний момент фактично не має аналогів.

Основні секрети проектування будинків – пасивних

Для досягнення максимальної ефективності проекти пасивних будинків створюються з урахуванням певних особливостей та секретів, що забезпечують найкращий результат:

 – Правильна орієнтація будівлі. Зазвичай фасад направлений на захід, адже таким чином можна найбільш раціонально використовувати сонячне світло та енергію. Правильне розташування вікон дозволяє майже протягом всього року отримувати більше тепла, ніж витрачається. Саме на таких принципах базується будинок «нуль енергії».

 – Вентиляція. Відкриті вікна для провітрювання – причина колосальних втрат тепла. У пасивних та мультикомфортних екологічних будинках використовуються спеціальні механізми, що забезпечують постійний приток свіжого повітря, яке на шляху обігрівається за рахунок вже відпрацьованого, що виводиться назовні.

 – Теплоізоляція. Незалежно від обраного матеріалу, ізоляція має рівномірно вкривати всю конструкцію будівлі. Лише так можна заздалегідь попередити втрату тепла та максимально ефективно використовувати сонячну та накопичену внутрішню енергію. За рахунок цього можна максимально скоротити чи взагалі відмовитися від потреби у додаткових джерелах опалення. А саме на цьому базується технологія «пасивний дім».

 – Герметичність. Пасивний будинок, проект якого передбачає безперечну енергоефективність, має бути повністю герметичним. Таким чином також попереджається втрата тепла та підтримується мікроклімат у приміщені. У такій будівлі відсутні холодні стіни та підлога, а влітку не потрібен кондиціонер.

 – Надсучасні вікна. При будівництві пасивних будинків в Україні використовуються лише найновітніші розробки, включаючи спеціальні конструкції віконних рам та склопакетів. Такі вікна використовуються переважно для освітлення, а не для провітрювання. Навіть взимку вони проявляють себе найкращим чином.

Професійне проектування пасивних, екологічних та мультикомфортних будинків – основний секрет подальшого успішного будівництва та експлуатації.

Безкоштовна консультація

Отримати безкоштовну консультацію з проектування будинків та дізнатись більше інформації про технології Ви зможете:

+38 (050) 3 715 715

e.dim.lviv@gmail.com

Надішліть запит


Vector Smart Object